Co je rekuperace?

Rekuperace (neboli zpětné získávání tepla) označuje proces, při němž je čerstvý vzduch přiváděný do nízkoenergetického a pasivního domu předehříván teplým odpadním vzduchem z domu. Ve srovnání s běžnými novostavbami tedy není teplý vzduch bez užitku odváděn otevřeným oknem ven. Rekuperační výměník odebere odváděnému vzduchu většinu tepla. Tím poté ohřívá vzduch přiváděný do domu.

2022-09-15-DELETE-Zehnder_LOG_25mm_4c.jpg

Komfortní větrání s rekuperací tepla Zehnder

Neustálý přívod čerstvého čistého vzduchu díky řízenému větrání s rekuperací tepla zabezpečuje maximální komfort bydlení, zlepšuje zdraví a šetří náklady na vytápění.

Díky zpřísňování stavebních předpisů se staví dokonale těsné rodinné domy. To nám sice pomáhá při úsporách tepelné energie, činí však nepostradatelným systém řízeného větrání s rekuperací tepla.

Zjistit více

_logo_CONCEPT.png

Centrální rekuperační jednotky Concept

Vhodné pro novostavby i starší zástavby. Možnost výběru z více jednotek. Centrální rekuperační jednotka Concept 250 je vhodná pro byty nebo menší rodinné domy do velikosti 4+1!

Naopak komfortní větrací jednotka Zehnder ComfoAir E350 TR, s jedinečným, vysoce účinným výměník tepla pro nejvyšší energetickou účinnost, je vhodná pro jedno a vícegenerační rodinné domy, kanceláře a komerční budovy.

Zjistit více

Rekuperace Zendher – špička mezi rekuperacemi

Naše společnost Pasidum montuje rekuperace Zendher, které patří k tomu nejlepšímu, co technologie zpětného získávání tepla a energie může nabídnout. Výrobky Paul z Německa jsou jistotou kvality a spolehlivosti.

Rekuperace realizujeme od fáze plánování, přes návrh projektu, montáž rekuperace až po vyladění a servis rekuperační jednotky.

Největší přednosti rekuperace:

  • vysoká účinnost,
  • malá spotřeba elektrické energie,
  • velmi nízká hlučnost.

» Jaké jsou další výhody rekuperace?

Vysoce účinná rekuperace

Účinností rekuperace se rozumí využití odpadního tepla pro předehřev chladného, čerstvého vzduchu. U našich nízkoenergetických a pasivních domů dosahuje až 95 %. Vysoká účinnost rekuperace Vám ušetří 25 - 30 % nákladů na vytápění.

V běžném domě teplý vzduch bez užitku uniká otevřeným oknem ven a čerstvý, studený vzduch proudí do pokojů. Pokojová teplota se přitom rychle ochladí až na venkovní teplotu. Účinnost rekuperace je v tomto případě nulová.